15. Ogólnopolska Konferencja PACTT w dniach 13-15.05.2024 r. będzie odbywać się Puławach i Kazimierzu Dolnym.
Jest to cykliczne wydarzenie, którego pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2016 r. w Jachrance k/Warszawy. Kolejne stacjonarne edycje odbywają się 2 razy w roku rytmie wiosna/jesień. Do dnia dzisiejszego wydarzenia zostały zorganizowane w Bydgoszczy, Łodzi, Krakowie, Chęcinach (x3), Poznaniu, Gdańsku (x2), Warszawie i Toruniu. 2 spotkania odbyły się w formule zdalnej.
Od 100 do 150 uczestników 30% to kadra kierownicza CTT 35% to brokerzy technologii i specjaliści ds. transferu |
Celem naszych spotkań jest integracja środowiska zawodowego zajmującego się transferem wiedzy i technologii w warunkach akademickich, wymiana wiedzy, dzielenie się dobrymi praktykami oraz rozwój kompetencji zawodowych pracowników centrów transferu technologii.
Wydarzenie jest też miejscem, w którym inicjujemy działania proinnowacyjne o charakterze ogólnokrajowym, analizujemy zmiany prawne i dyskutujemy na temat dokumentów strategicznych i działań podejmowanych przez uprawnione organy w zakresie polityki innowacyjnej państwa.
Statystyki ostatnich Ogólnopolskich Konferencji PACTT z lat 2020-2023 wskazują, że najliczniej reprezentowani podczas wydarzeń byli brokerzy technologii i specjaliści ds. transferu technologii (ok. 35% uczestników) oraz kadra kierownicza (ok. 30% uczestników).
Konferencja jest też miejscem otwartym dla przedstawicieli spółek celowych uczelni reprezentowanych w Porozumieniu Spółek Celowych (PSC), którzy chętnie biorą w nim udział. PSC zostało utworzone 8 stycznia 2014 r. pomiędzy spółkami celowymi jednostek naukowych, powołanymi zgodnie z przepisami ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym.
Porozumienie Spółek Celowych 34 spółki celowe Udziały w 230+ spółkach spin-off |
PSC to forum współpracy 34 uczelnianych spółek celowych z całego kraju, powołanych dla komercjalizacji wyników badań naukowych prowadzonych w uczelniach i instytutach badawczych oraz realizowania badań zleconych przez przedsiębiorstwa. Spółki celowe uczelni i instytutów badawczych to wehikuły wspierające tworzenie spółek typu spin-off, w których obejmują udziały w imieniu uczelni. SC współpracują z inwestorami, aniołami biznesu oraz innowacyjnymi podmiotami, gotowymi wdrażać technologie naukowe.
W ofercie TICKET zapewniamy:
Opłata konferencyjna - 3 000 PLN + 23% VAT
Dołącz do nas teraz |
(do wyczerpania puli 12 miejsc lub do 25.04.2024 r.)
>> Jeśli chcesz, aby Twoja firma została sponsorem 15. Konferencji PACTT skontaktuj się z pplatek@cttw.uw.edu.pl <<